Jdi na obsah Jdi na menu
 


Citáty mých myšlenek

28. 7. 2013

 . . . myšlenky z letmých zastavení v proudu života

 

Všechny mé myšlenky byly obohaceny lidmi,

které jsem měl tu čest potkat na své cestě.

 

    Jestli chceš láskyplnou rodinu, začni rozdávat Lásku Ty a nezapomeň, že k lidem musíš být jako k dětem. Lidská duše má věk stále 4letého dítěte. Potřebují nejen hodně lásky, ale občas potřebují i na zadek.

 

    Lásku dáváte teprve tehdy, když milujete přesto jaký kdo je, ne proto jaký je.

 

    Aby si muž mohl vážit ženy, nesmí ji mít v hrsti, jen v náručí.

 

    Láska není dělat vše, co se po Vás chce, to je poslušnost.

 

    Jen šťastní dokáží rozdávat štěstí. To neomlouvá nešťastné, neboť jak bylo řečeno: "každý svého štěstí strůjcem".

 

    Aby žena mohla být milována po celý život, musí být z části světice, víla, generál, holčička i mudrc, a to v takovém poměru, aby mohla být nejlepší přítel. Co je však nejdůležitějši, musí zůstat ženou.

 

     Láska, Štěstí, Radost, nejsou závislé na tom, s kým jsme, kde jsme, nebo co máme. Ryzí Láska, Štěstí i Radost, jsou stavem duše.

 

     Lidské štěstí je pocit, který dokážeme prožít až po zkušenosti s trápením.

     

     Žena je bytost složitá, volí cestu kliček, tajností a zápletek. Muž je bytost jednoduchá, proto je na světě, kromě trápení, naštěstí dost přátelství a legrace.

  

     Jen hlupák může žárlit, chytrý muž pozná, kdy je čas odejít.

 

     Žárlivost i důvěra patří k lásce. Pokud je žárlivosti hodně, je málo důvěry.

 

     Žárlivá žena, je každá, která je normální.  Nežárlí ta, která nemiluje a žárlí příliš žena hloupá. Chytrá žena pozná, jestli ji muž miluje jako jedinou.

 

     Mužnost, vedle akce-schopnosti, spočívá také v tom, že muž se drží raději stranou, než aby se vnucoval.

 

     Život se měří na okamžiky, které prožijete, ne na čas, který máte vyměřen.

     Rozum, je odstranění chyb díky zkušenosti. Neboť rozum, je právě to, kdy jsme na základě zkušenosti neudělali dnes tu chybu, které jsme se dopustili včera.

 

   Celý svět je báječný, protože o tom, jestli se cítíme šťastni, smutní, bohatí, chudí, milovaní, nebo zrazeni rozhoduje jen a pouze náš způsob myšlení.   


   Přesto, že věci kolem se dějí jak se dějí a jsou tedy neutrální, lidé nejsou jen pozorovateli, ale podle své vnitřní potřeby se staví zpravidla  jen do dvou rolí. Jednou je Soudce a druhou je Oběť.

 

   Žena neví co chce a nedá pokoj tak dlouho, dokud to nedostane. Snad proto žena touží si muže podmanit a současně kněmu vzhlížet. Naštěstí jsou tu ještě muži, kteří si umějí vážit ženy a neztratit úctu v sebe.

 

   V případě, že milujete někoho, kdo o to nestojí, měli byste se s úctou k sobě sami sebe otevřeně zeptat, jestli neztrácíte čas a jestli si dokážete sami sebe vážit.

 

   V příbězích trápení Vašeho života jsou dvě možnosti. Buď to dopadne dobře, nebo jinak. V prvním případě jste se trápili zbytečně. Ve druhém případě Vám trápení k ničemu nepomohlo a vždy si budete říkat, proč jste to neutnuli včas.

 

   Nikdy nevkládejte lásku do ničeho, co Vám ji nemůže vrátit.

 

   Jestliže někoho milujete a on to neví, řekněte mu to ještě dnes! Pokud Vás miluje, Váš život se rozsvítí jako Slunce. Pokud Vás nemiluje, zjistíte, že byste čekali marně a máte-li velké srdce, můžete zůstat nejlepšími přáteli.

 

 

 

 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář